Во видеото кое денеска премиерот Зоран Заев го сподели на „Фејсбук“, а во кое дава изјава пред новинарите по повод 18 години од Рамковниот договор, недостасува скандалозната изјава која ја крена јавноста на нозе.

Јас сум бopeц човек и ќе продолжам да се бopaм за овие вредности до крај. Додека граѓаните ми даваат позиција. Секако дека нема да дозволам, неколку кpиминалци, еден суетен новинар и да ми извини, ЛГБТ заедницата, еден педep да ја симнат оваа Влада од власт. Не., изјави синоќа премиерот.

Иако подоцна на „Твитер“ објаснуваше дека не го мислел тоа така и притоа даде уште една скандалозна изјава во која вели дека „педер е карактерна особина“, денеска тој дел од изјавата го нема во видеото.

Вака изглеа монтираното видео споделено од Заев:

Потсетете се на оригиналната изјава тука:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.