Мицкоски

За четири дена најголема криза со корона вирусот потрошиле 8 милиони денари за патување, репрезентации и ручеци

Македонија 24.03.2020 / 18:05

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на Македонската радио телевизија посочи дека додека власта бара кратење на платите на државната и јавната администрација, истите за само 4 дена потрошила дури 8 милиони денари за патувања, репрезентации и ручеци во најголемата криза со корона вирусот.

-Од една страна трошат 8 милиони денари за 4 дена, помеѓу 17 и 20 март за репрезентации и за патувања во странство, а од друга страна ни велат ќе покриваме аражмани на туристички агенции и ќе кратиме плати во администрацијата, на што личи тоа? Зар они мислат дека за овие две недели од што не се симнуваат од прес конференции народот ќе им ги заборави овие три години. Нека не се лажат, дециден е Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести