Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на својот фејсбук профил Макрон го нарече премиерот на Франција.

Објавувајќи фотографии од средбата на Фејсбук, Османи напиша дека се сретнал со премиерот на Франција Емануел Макрон, наместо претседателот на оваа држава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.