Богдан Илиевски на Фејсбук го коментира интервјуто на Бојко Борисов за Дојче Веле во кое тој ги обвни Москва и бугарските комунисти дека се виновни за ветото што Бугарија и го стави на Македонија во ЕУ.

Затоа Илиевски бара дека е потребен итен прекин на преговорите со Бугарија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.