Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека неговата партија е спремна за предвремени избори, пренесува Алсат.

Изборите Ахмети ги гледа како најдобро решение, по недобивањето на датумот за започнување на преговорите.

Ахмети уште еднаш го повтори неговото барање за ветинг во сите структури.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.