Вработените во затворот „Шутка“ не се согласуваат со барањето на премиерот Зоран Заев, кој побара и со директорот Ѓоко Котевски кој најави дека во понеделник ќе се повлече од функцијата директор.
Котевски ќе ја даде оставката по завршувањето на истрагата околу вчерашниот напад врз екс-министрите Јанакиески и Ристовски.
По информацијата дека Котевски ќе поднесе неотповиклива оставка, вработените изготвиле и потпишуваат петиција директорот да остане, дознава ТВ21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.