Претседателот на СДСМ Кичево, Игор Лазаревски, незадоволен од напис за него му се јавува на уредник на порталот „Охридскај“ на телефон и го тера да го снима разговорот за „цела Македонија да слушне”.

Уредникот навистина го објавува разговорот на „Јутјуб“:

Причината за овој разговор е инцидентот кој вчера се случил во село Пополжани, кичевско, а во кој, како што објавува „Охридскај“, учествувал и самиот Лазаревски.

Прочитајте го целиот текст на „Охридскај“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.