Следете го вонредното обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод последните изјави на премиерот Зоран Заев за македонската историја и Бугарија:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.