Пред почетокот на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, од каде почнува претседателската кампања на професор Гордана Силјановска Давкова, нервозната власт превзема низа мерки да го спречи народот кој тргна во поддршка.

Автобусите кои тргнаа кон Охрид се запирани на вонредни технички прегледи. Блокирани се влезовите во Охрид, а на местото каде вечерва ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг, врие од полиција.

Тоа не ги спречи охриѓани во огромен број да излезат и да ја дадат својата поддршка. Митингот може да го следите во живо:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.