Владата ќе одржи вонредна седница, на која единствена точка на дневниот ред ќе биде сообраќајната незгода, во кој живото го изгубија 13 лица.

Се очекува да биде прогласен и Ден на жалост по оваа трагедија.

Седницата е закажана за 22.30 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.