Ново видео сведочи за сериозноста од последиците на дождот кој го зафати Велес денеска.

Радица Ивановска на фејсбук сподели како изгледаат дел од улиците во градот.

Фото и видео/фејсбук – Радица Ивановска

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.