Следете ги во живо завршните зборови на обвинителката Вилма Русковска на судењето за настаните од 27 април, кој по една година и четири месеци од стартот на судскиот процес и по повеќе од четири години од настаните во Собранието влегува во завршница:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.