Премиерот Заев, Еврокомесарот Вархељ и министерката Едштадлер пристигнаа во салата „Борис Трајковски“ каде ќе имаат прес-конференција по повод пристигнувањето на првите дози од ЕУ на вакцината од Фајзер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.