Денеска го празнуваме големиот христијански празник, Богојавление, Водици. Следете го во живо фаќањето на крстот во водите на Охридското езеро

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.