ВМРО-ДПМНЕ денеска во 12:30 часот повторно ќе протестира против поскапувањето на струјата.

Од партијата ги повикуваат сите граѓани кои се незадоволни од оваа ненародна власт предводена од СДСМ и Зоран Заев.

Протестот е еден од низата успешни протести на партијата која се одржуваат веќе месец дена.

Протестот може да го следите на следниов линк:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.