Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ организира настан по повод Денот на победата над фашизмот на Могила на непобедените во Прилеп.

Од партијата најавуваат дека свое обраќање ќе имаат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев“.

Настанот е закажан во 12 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.