Денеска со почеток од 17:20 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи мини митинг во населено место Злетово, Пробиштип.

Свое обраќање на овој мини митинг ќе има проф. д-р Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.