Следете ја во живо прес-конференцијата на Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ, на којашто ќе ги објави кандидатите за градоначалници утврдени на синоќешната седница на Извршниот одбор:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.