Во тек е протестот со автомобили во Скопје и во Штип на Денот на ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.