ВМРО-ДПМНЕ денес организира протести во 15 градови ширум Македонија.

Пораката која граѓаните ја испраќаат од овие протести гласи: „Оставка на Заев, слобода на народот“!

Протестот во Куманово започнува во 18 часот и истиот можете да го следите во живо на следниов линк:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.