Следете го во живо протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за здравство, под паролата  „Здравје, а не провизија – Оставка на Филипче, за спас од неспособноста која убива“:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.