ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи нов протест против поскапувањето на електричната енергија.

Како што информираат од политичката партија, протестот ќе започне во 18 часот од Спортскиот центар „Јане Сандански“ со возила до Регулаторна комисија за енергетика.

Од партијата апелираат на почитување на мерките за заштита од Ковид-19, со носење лична заштитна опрема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.