Следете го во живо настанот „Промоција на политики во врска со локалната самоуправа“ во паркот во Ѓорче Петров на кој ќе се промовира кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски, а на кој ќе се обрати и претседателот на партијата Христијан Мицкоски:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.