Претседателот на Владата Зоран Заев и министерката за образование и наука Мила Царовска ја презентираат Националната платформа за онлајн учење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.