Следете го во живо рочиштето на кое ќе биде објавена пресудата за случајот со насилствата пред Општина Центар во 2013 година:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.