ВМРО-ДПМНЕ во секој момент се очекува да одржи втора прес-конференција по повод изборниот ден во Република Македонија.

На пресот партијата се очекува да ги соопшти првичните резултати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.