Следете го во живо обраќањето на министерката за култура Ирена Стефоска. Тема на прес-конференцијата е Предлог-буџетот на Министерството за култура за 2022 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.