Министерот за здравство, Венко Филипче и министерот за образование Арбр Адеми одржуваат заедничка прес-конференција, на која ќе бидат соопштени најновите информации за состојбата со Ковид-19 во нашата држава, како и информации за новата учебна година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.