Заедничка изјава на премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски откако Сашо Мијалков кој исчезна и го немаше никаде два дена, се појави пред Обвинителството за организиран криминал и корупција да си го подигне решението за куќен притвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.