Следете ја во живо заедничката прес-конференција на премиерот Зоран Заев и претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лејен:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.