Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ дава изјава во врска со последните информации изнесени од обвинителката Вилма Русковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.