Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со свое обраќање до јавноста од просториите на Центар за комуникации на партијата.

Неговата прес-конференција можете да ја следите во живо:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.