Државната изборна комисија (ДИК) во моментов ја одржува својата втора последователна прес-конференција наменета за предвремените парламентарни избори во нашата држава кои се одржуваат денеска.

Следната прес-конференција на Државната изборна комисија ќе се одржи во 13.30 часот попладне.

Потоа следуваат прес- конференции со 15.30, 17.30, 19.30 и 21.00 часот како и дополнителна прес конференција за соопштување на првичните неофицијални резултати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.