ВМРО-ДПМНЕ за денеска во 10:30 часот најави вонредна прес-конференција на која ќе се обрати потпретседателот на Партијата Александар Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.