Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, денес во 12:00 часот во Штип ќе се оддржи протестен марш.

„Ги повикувам жените да го кренеме гласот против оваа ненародна власт. Заедно да испратиме порака дека сме посилни од предрасудите, пишува на Фејсбук претседателката на Унијата на жени, Жаклина Пешевска“.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.