Во тек е трибината на тема „Четири години власт на Заев, четири години украден живот“ која се одржува во 12 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев.

На трибината ќе биде дадена детална анализа за неуспесите во секоја област.

Говорници кои ќе говорат на трибината се:

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
Весна Јаневска од Комисија за образование и наука
Синиша Ивановски од Комисија за инфраструктура, урбанизам и транспорт
Цветан Трипуновски од Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство
Кирил Лазов од Комисија за здравство
Борко Ристовски од Комисија за спорт
Зоран Љутков од Комисија за култура
Татјана Ристова Димова од Комисија за труд и социјална политика, демографија и родови прашања
Трибината можете да ја следите во живо на Фејсбук страницата на ВМРО-ДПМНЕ

Панел дискусија: 4 години Заев, 4 години украден живот. Доста е!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.