Централниот одбор на СДСМ утврди дека Оливер Спасовски ќе биде технички премиер, а Мила Царовска ќе го замени вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, дознава Сител.

Дополнителни заменици министри во министерството за внатрешни работи и труд за социјална политика ќе бидат моменталните шефици на кабинетите Славјанка Петровска, и Санела Шкријејљ.

Во секое време се очекува да почне прес-конференцијата на Зоран Заев кој  официјално ќе го соопшти изборот за технички премиер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.