ВМРО-ДПМНЕ денеска во 20 часот на плоштадот кај Млечен ресторан, во Општина Карпош ќе одржи трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“. Свое обраќање ќе има и лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.