Нов протест, како што велат, против сите неправди, реваншизам и насилство на мафијата на Заев, вечерва одржува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Денеска лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат во 18.30 часот

Како што најави Мицкоски, планот е протестот да се изрази со марш од Министерството за правда до Основниот суд 1 во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.