Следете го во живо големиот собир насловен како „Обновата доаѓа“ на ВМРО-ДПМНЕ, кој се одржува во спортската сала „Јане Сандански“. На собирот ќе се обрати претседателот на партијата Христијан Мицкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.