Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку прес-конференција пред јавноста ги открива причините за тужбата од страна на премиерот во заминување Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.