Селдете ја во живо прес-конференцијата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на која открива нови имиња од аферата „Мафија“:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.