ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ во понеделникот од Охрид ја започнаа изборната кампања за претстојните локални избори.

Денес партијата имаше митинг во Чешиново- Облешево а во 20 и 30 ќе има во Кочани

Вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ од Виница, можете да го следите во живоRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.