ВМРО-ДПМНЕ денеска е меѓу граѓаните, каде одржува митинзи за претстојните локални избори.

Вечерва партијата, освен во Дојран е и во Валандово – локација: пред фестивалската сала „Јанко Узунов“, на кој ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.