ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи.

Во 16:30 часот се одржа средба со жителите на Маврово-Ростуше, во центарот на Ростуше.

Во 18:00 часот минитнг е предвиден во Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.