Следете го во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Ново Село, на кој ќе се обрати и претседателот на партијата Христијан Мицкоски:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.