ВМРО-ДПМНЕ и денеска ја продолжува предизборната кампања пред локалните избори закажани за 17-ти октомври.

Партијата денес има пет митинзи во: Кичево, Долнени, Кривогаштани, Крушево и Прилеп.

На митингот кој ќе се одржи во Крушево свое обраќање ќе имаат генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски и Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Настанот можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.