Денеска со почеток од 17:30 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Демир Хисар.

На митингот пред граѓаните свое обраќање ќе има кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар можете да го проследите во живо започнувајќи точно во 17:30 часот:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.