Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во централниот дневник на Сител телевизија. Неговото гостување ќе може да го следите од 19 часот на малите екрани, како и во живо на фејсбук страницата на телевизијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.