Власта и центрите под нејзина контрола велат дека се загрижени дека ме немало во јавност, стои во Фејсбук статусот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој ги известува нив, но пред сé луѓето што се длабоко незадоволни од оваа власт и бараат промени, да ги слушнат неговите пораки вечер, во дневникот на Сител телевизија, во 19 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.